Senin Radyon (Radyo Sitesi)

ERT Yazılım - Kesintisiz Radyo Sitesi

Proje Bilgileri

Kesintisiz Radyo Sitesi – Kesintisiz Müzik Keyfi

İnternette, sayfa geçişleri sırasında sıkıntı yaratmayan, kesintisiz radyo sitesi bulmak pek de mümkün değil. Pek çok radyo sitesi, bu sorunu, radyo player için ayrı bir üst sayfa açtırarak çözmüş. Ancak bu da bizim açımızdan hoş bir çözüm olarak gözükmedi. Bu yüzden, müşterimizin ekran okuyucularla uyumlu, ama görme sorunu yaşamayan ziyaretçiler için de hoş görünen bir radyo sitesi talebini, en iyi ve en kapsayıcı çözümlerle hazırlamak için kolları sıvadık. Özel tasarım ve programlama ürünü olan bu sitede erişilebilirlik ve sayfa değişimlerinden etkilenmeyen kesintisiz yayın hedeflenmiştir. Bunun için de PHP’nin JQuery ile birlikteliğinden doğan avantajlar kullanılarak, radyo player için ek sayfa açtırmadan, kesintisiz yayın hedefine ulaşılmış, ayrıca ekran okuyucuları ile kontrol edilebilen bir radyo player hazırlanabilmiştir.

Site için, görme engelli ziyaretçilerin de radyo keyfini en iyi şekilde yaşaması için, hemen hiç bir sitede kullanılmayan, ekran okuyucuların yakalayabildiği player kontrol butonları hazırladık. Link yapısını ve HTML taglarını da buna göre kullanmaya gayret ettik. Ancak tasarım uyumunun yarattığı zorluklar nedeniyle yüzde yüz bir uyumluluk yakalayamadıysak da, bu sorunu, sitenin Görme Engeli düzeylerine göre hazırlanacak farklı versiyonlarında çözmeyi düşünüyoruz. Bizim için, özellikle planlama aşaması uzun ve yorucu geçen bir proje olsa da, sonuçta ulaştığımız nokta, çabamıza değdiğini gösteriyor.

Proje Ayrıntıları

Sahibi 
Senin Radyon
Proje Türü 
Web Tasarım & Programlama
Tamamlanma Süresi 
6 Ay
Kodlama Dili 
PHP, JQuery
Proje Yöneticisi 
Barış ERTUĞRUL
Proje Adresi 

Kesintisiz Radyo Sitesi Player Alanı

Player Alanı

Kesintisiz Radyo sitesinin player alanı, üstte yer almaktadır. Bu bölümde üst menü, mesaj slider alanı, yayındaki dj bilgisi, radyo player için flash kontrolleri dışında, ses ve çalma, durdurma kontrollerini sağlayan erişilebilir özel butonlar, farklı ortamlarda dinleme seçenekleri ve çalan parça bilgisi yer almaktadır. Bu bölüm, frame kullanılmadan sabit tutulan bölümdür aynı zamanda.

Anasayfa

Site anasayfası, klasik tasarım olarak navigasyon, mesaj-istek bandı, player alanı, sol sidebar + reklam, içerik alanı, dj slider ve sayfa altı bölümlerinden oluşmaktadır.

İçerik kısmında, özel talep olarak radyo çalar kodu, radyo duvar yazıları, etkinlik takvimi, yayın akışı ve Top10 player bulunmaktadır. Top10 Player, radyo yöneticisinin belirlediği top listenin, siteye yüklenen mp3ler aracılığı ile dinlenmesini sağlamaktadır.

Kesintisiz Radyo Sitesi Anasayfa
Kesintisiz Radyo Sitesi Player Alanı

DJ Başvuru Formu

Kesintisiz radyo sitemizde özel hazırlanmış DJ başvuru Formu bulunmaktadır. Radyonuzda DJ olmak isteyen kişiler buradan başvuru yapabilecek, kendileri hakkında bilgi verebilecek ve aynı zamanda ses dmolarını sizinle paylaşabileceklerdir..

İstek Formu

İstek hattı, ziyaretçilerin yayındaki dj’ye kolayca istek parçası ve mesaj gönderebilmelerine olanak sağlar. Aynı ip adresinden gönderilen istekler sınırlandırılabilir ve bu istekleri ziyaretçinin kendisi istek sayfasından görebilir. İstek hattı, yönetim panelinden açılıp, kapanabilecek yapıdadır.

Kesintisiz Radyo Sitesi Anasayfa
Kesintisiz Radyo Sitesi Player Alanı

Yönetim Paneli

Kesintisiz radyo sitesinin Yönetim Paneli, sitenizin.hemen hemen her şeyini kontrol edebilmenizi sağlayacak niteliktedir. Bunlar arasında, site logosu ve sloganı, facebook, twitter adresleri, radyo port ve şifresi, hakkında sayfası, ziyaretçi sayacı, reklamlar, yöneticiler, DJ’ler, yayın akışı, anket, dinleme seçenekleri, DJ Başvuru listesi, TOP 10 listesi vb.

TOP 10 Listesi

TOP 10 listesi, site yönetiminin, admin panelden girdiği zrve listesinin gösterildiği sayfadır. Bu sayfada admin panelindeki ayarlamalara bağlı olarak, radyo yönetimine göre zirvede yer alan ilk 10 parçanın, sanatçı ve parça adı bilgileri ile, eğer işlenmişse, youtube videosunun görüntü resmi yer alır. Yotube videosuna ilişkin bilgiler işlenmişse, kullanıcı liste elemanına tıklayarak bu videoya erişebilir..

Kesintisiz Radyo Sitesi Top 10 Listesi
Sitemiz sizlere daha kaliteli hizmet sunabilmek için Çerezleri kullanmaktadır. Çerez kullanım izinlerini tarayıcınızın ayarları yoluyla kontrol edebilirsiniz. Sitemizi kullanmaya devam ederek, sitemizin Gizlilik ve Güvenlik Politikasını kabul etmiş sayılırsınız.Sitemizin gizlilik ve güvenlik politikasını gözden geçirin.

Pin It on Pinterest

Share This