WordPress C2C Site

Wordpress C2C Site

Proje Bilgileri

WordPress C2C E-Ticaret Sitesi – Kullanıcı Mağazalı Sistem

Site, kullanıcıların kendi mağazalarını açarak, ürünlerini diğer kullanıcılara satma esasına dayalı olarak hazırlanmış bir wordpress C2C teması kullanmakta. Site sahibi, ücretli mağaza üyeliği ve satış komisyonlarından para kazanma olanaklarına sahiptir. Kullanıcılar, kayıtlı mağaza üyeliği paketlerinden seçerek kendi mağazalarını oluşturabilmekte ve seçtikleri pakette tanımlı süre kadar mağazalarını açık tutabilmektedir. Kullanıcıların mağaza açma, yönetme, ürün ekleme ve satış takip işlemleri ile profil bilgilerinin yönetimi, sitenin kendi arayüzünde hazırlanmış olan özel panel sayfası ile yapılmakta, wordpress paneline ihtiyaç duyulmamaktadır. Kullanıcılar, kendi alış ve satışlarına ilişkin tüm işlemleri bu panelden yapabilmektedir. WordPress Yönetim paneli, sadece yönetici ve izin verilen diğer kullanıcılar tarafından görülebilmektedir. WordPress Yönetim Panelinde, site içi tüm işlemler görülebilmekte, ücretlendirme ayarları yapılabilmektedir. Sitede farklı ücretlendirme sistemleri uygulanabildiği gibi, ödeme yöntemlerinde de çeşitlilik vardır. Ücretlendirme sistemleri Mağaza Üyelik Ücreti ve Satış Başına Komisyon olarak iki tip ücretlendirme vardır. Bunların ikisi ayrı ayrı veya bir arada kullanılabilir. Projede kullanılan ödeme yöntemleri ise Banka Havalesi, Pay Pal ve e-cüzdan (kredi) yöntemidir.

Site anasayfasında, öne çıkan ürünler için bir slider bulunmaktadır. Diğer bölümler, Son Eklenen Ürünler ve Rastgele Ürünler’dir.
Kullanıcılar arası mesajlaşma sistemi mevcuttur ve ürün sayfalarında, satıcı ile iletişim kurma bağlantısı vardır. Kullanıcılar mesajlarını kendi Kullanıcı Panellerinden takip edebilirler. Kullanıcı paneli; kullanıcıların tüm sipariş, alış ve satış işlemleri, kargo takibi, profil bilgileri vb. için kullandıkları kontrol panelidir.

Proje Ayrıntıları

Sahibi 
Elişi Çarşısı
Proje Türü 
Web Tasarım & Programlama
Tamamlanma Süresi 
1 Hafta
Kodlama Dili 
PHP, JQuery
Proje Yöneticisi 
Barış ERTUĞRUL
Proje Adresi 

Wordpress C2C E-Ticaret Sitesi

Anasayfa

Elişi Çarşısı anasayfası, ürün ve mağazaların sergilendiği sayfadır. Bu bölümler, kendi içlerinde sayfalama sistemi kullanırlar.

Mağazalar Sayfası

Mağazalar sayfasında, sisteme kayıtlı tüm mağazalar, mağaza logolarıyla birlikte listelenir. Logolardan, mağazanın kendi sayfasına bağlantı verilmiştir.

Wordpress Gitti Gidiyor Tarzı Satış Teması
Wordpress C2C E-Ticaret Sitesi Mağaza Detayı

Mağaza Detayı

Mağazalar için detay sayfasında, mağazanın sattığı ürünler, mağaza hakkındaki kullanıcı değerlendirmeleri ve mağaza sahibinin iletişim bilgileri yer alır.

Kullanıcı Paneli

Site wordpress c2c modeline uygun olarak, wordpressin kendi admin paneli haricinde, özel kullanıcı paneline sahiptir. Bu panelde kullanıcılar profil bilgilerini düzenleyebilir, sosyal ağ bağlantılarını ayarlayabilir, alış-satış, sipariş ve kargo bilgilerini takip edebilirler.

Wordpress c2c Teması Kullanıcı Paneli
Sitemiz sizlere daha kaliteli hizmet sunabilmek için Çerezleri kullanmaktadır. Çerez kullanım izinlerini tarayıcınızın ayarları yoluyla kontrol edebilirsiniz. Sitemizi kullanmaya devam ederek, sitemizin Gizlilik ve Güvenlik Politikasını kabul etmiş sayılırsınız.Sitemizin gizlilik ve güvenlik politikasını gözden geçirin.

Pin It on Pinterest

Share This